Kontúrovanie je technikou vizážistky už desaťročia, a to z dobrého dôvodu. Od definície lícnych kostí cez zaostrenie čeľustí až po zdôraznenie tvaru tváre môže kontúrovanie dodať vašim tvárovým vlastnostiam a štruktúre kostí skutočne pôsobivé množstvo hĺbky a rozmerov. A hoci by to mohlo pôsobiť ako zastrašujúci krok v líčení, v skutočnosti nie je táto technika líčenia ani zďaleka taká zložitá, ako sa zdá – vážne.

Tu rozoberáme takmer všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa stali profilovým profíkom, stačí pár pohybov prstom. Čítajte ďalej a dozviete sa, aký typ výrobkov je najlepšie používať, podrobného sprievodcu kontúrovaním, niekoľko rád, ako si ich prispôsobiť, aby lepšie vyhovovali tvaru vašej tváre, a dokonca aj niekoľko tipov schválených vizážistkou a triky.

Čo je to vlastne kontúrovanie?

Predtým, ako sa dostaneme do podrobností kontúrovania, prejdime si základné veci.Po prvé, čo to vlastne kontúrovanie je?
Je to jednoduché: kontúrovanie je opakom zvýrazňovania. Zatiaľ čo zvýraznenie zvýrazní určité funkcie a dodá vašej tvári svetlo, tvarovanie kontúr spočíva v umiestnení tmavších farieb do oblastí, ktoré chcete definovať alebo ustúpiť. Napríklad jedna z najbežnejších kontúrovacích oblastí je pod lícnymi kosťami. Pridaním tmavšej farby tejto oblasti sa zdá, že vaše lícne kosti vrhajú tieň, takže vyzerajú ostrejšie a vyššie. Aký je rozdiel medzi kontúrovaním a bronzovaním? Aj keď sú obidve navrhnuté tak, aby dodali vašej tvári hĺbku, robia to rôznymi spôsobmi. Bronzer dodáva teplo (myslite na slnečné lúče), zatiaľ čo kontúrovanie dodáva štruktúru. Stále zmätení? Nerobte si starosti – prejdeme si všetko, čo potrebujete vedieť o rozdieloch medzi kontúrami a bronzovaním.

Čo použiť ?

Dobre, takže viete, čo je to kontúrovanie a prečo je to krása potrebné vedieť. Ďalej sa pozrime na rôzne formy, v ktorých môžete nájsť konturové výrobky.

Púdrové súpravy

Tento typ kontúr nájdete tak, ako nájdete väčšinu kontúrových súprav, ako je cestovná paleta kontúr. Tento štýl je vhodný pre začiatočníkov, pretože je ľahko zostaviteľný. Prášková kontúra sa nanáša pomocou kontúrovacieho štetca. Povrchová úprava je takmer vždy matná, takže je ideálna pre pleť náchylnú na mastenie.

Krémová kontúra

Krémová kontúra nie je tak dobre miešateľná ako prášok, ale farba je viac pigmentovaná a super živá. Pretože je hrubší, budete musieť rozptýliť toľko, koľko nanášate pomocou hubky na make-up. Tento štýl kontúry sa nanáša veľmi ľahko, je vynikajúci pre prirodzenejšiu povrchovú úpravu a je ideálnou alternatívou pre kohokoľvek, kto má vrásky alebo jemné linky, pretože prášok sa na týchto miestach zvykne usadiť. Určite budete chcieť naniesť krémový obrys na tekutý základ, ako je krémový základ.

Tekutá kontúra

Ak chcete, môžete ako kontúru použiť aj podkladovú bázu. Budete chcieť zvoliť tmavší odtieň, ideálne taký, ktorý je o jeden až dva odtiene tmavší ako váš prirodzený tón pleti. Použitie tekutého podkladu alebo korektora, ako je korektor, ktorý má rovnaký alebo podobný vzorec ako váš celoplošný podklad, zabezpečí hladkú zmes a konzistentný povrch.

Ako kontúrovať v 5 jednoduchých krokoch

Teraz, keď poznáme základné informácie, poďme na to, ako nanášať kontúry.

Krok 1.

Naneste základný náter a podkladovú bázu
Budete chcieť začať s líčením rovnako ako zvyčajne. Začnite zvlhčovačom, potom základným náterom a tekutým základom. Nanášajte bežne pomocou hubky na make-up alebo obľúbenej kefky na podklad. Ak použijete práškovú kontúru, môžete tiež použiť prášok na dokončenie / vytvrdenie.

Krok 2. Obrysujte si čelo

Ak ste v kontúrovaní nováčikom, najjednoduchší spôsob precvičenia je použitie práškovej kontúry a kontúrovacej kefy (neviete, ktorá kontúrovacia kefa zvoliť? Tu sme umiestnili najlepšie kontúry štetca). Asi od tretiny cesty po okraje čela jemne od stredu kontúru poprášte. Produkt zmiešajte pozdĺž línie vlasov.

Krok 3. Obrysujte si lícne kosti a čeľusť

Z chrámov sa posuňte nadol do priehlbín lícnych kostí (Ak neviete, kde to je, nasajte si lícne kosti. Pozrite sa, kde sa vytvorí vrúbkovanie? To je všetko.) Posuňte kefu z bočných strán tváre smerom k stredu líca a potom späť, opäť pohybom dole tvoja čeľusť. Dokončite to nanesením kontúry tesne pod líniu čeľuste, od spodnej časti ucha po tesne pred bradou. Keď dáte všetky tieto kroky dohromady, mali by tvoriť pohyb podobný trom.

Krok 4. Obrysujte si nos

Ak si chcete pridať trochu kontúrovania do nosa, je to vynikajúci ďalší krok, ktorý si môžete pridať do svojej kontúrovacej rutiny. Tento krok budete skutočne chcieť začať zvýraznením pozdĺž mosta svojho nosa. Potom použite svoju normálnu farbu kontúry a naneste dve línie kontúry na bočné časti nosa. Mixujte dokopy, až kým nebude hladký.

Krok 5. Naneste Highlighter & Bronzer

Ako posledný krok dokončite aplikáciu zvýrazňovača a bronzer. Čo sa týka našich výberov produktov, pozrite si náš zoznam najlepších zvýrazňovačov a najlepších bronzerov pre dokonalý vzhľad potiahnutý slnkom.

Ako kontúry pre tvar tváre

Kroky vyššie sú skvelým východiskovým miestom pre každého, s kým experimentovať, ale keď sa vám používanie kontúrovacích výrobkov stane pohodlnejším, skúste ho prispôsobiť tak, aby špeciálne zvýrazňoval váš tvar tváre. Tu je niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Okrúhly

Začnite nanášaním kontúr na svoje spánky, potom odtiaľ prejdite nadol do vyhĺbenia líca, tesne pod lícnymi kosťami.

Odtiaľ sa vráťte späť na okraj tváre a znova dole na líniu čeľustí. Pri spájaní týchto dvoch krokov by sa mali spojiť, aby vytvorili malý trojitý pohyb, podobný základnému tvaru uvedenému vyššie.

Kocka

Začnite miernym prisatím líca, aby ste určili priehlbiny pod lícnymi kosťami. Akonáhle nájdete túto čiaru, ľahko tam pozdĺž obidvoch strán naneste obrys.

Ďalej sa posuňte nadol k svojej línii čeľuste a kontúre prachu spoza ucha a kefku posuňte dopredu priamo pozdĺž okraja čeľuste.

Dokončite ľahkým poťahom kontúry pozdĺž línie vlasov.

Obdĺžnik

Dodajte obrys dutinám líc. V prípade tvárí v tvare obdĺžnika sa nepresuňte tak ďaleko do stredu tváre. Namiesto toho ho držte bližšie po stranách tváre.

Posuňte sa až na čelo a naneste kontúru pozdĺž línie vlasov, počnúc stredom a zastavte skôr, ako sa dostanete k spánkom.

Nakoniec sa posuňte nadol k línii čeľuste a pozdĺž okrajov čeľuste naneste kontúru, ale zastavte sa zhruba v polovici brady.

Dokončite miernym poprášením kontúry priamo v strede brady.

Oválne

Tí s tvárami oválneho tvaru budú mať kontúru najjednoduchšie, pretože to skutočne stačí len v oblasti líc. Jednoducho naneste kontúru do vyhĺbenia líca a zmiešajte, až kým nebude hladký. Pretože vaše čelo a línia čeľustí sú už dosť úzke, môžete preskočiť nanášanie kontúr na tieto oblasti.

Tvar srdca

Začnite nanášaním kontúr od stredu čela a stieraním sa pozdĺž spánkov na oboch stranách, sledujúc líniu vlasov pri pohybe nadol.

Odtiaľ skočte dole do priehlbiny vašich líc, posuňte sa smerom k jabĺčku vašich líc a potom späť.